Broniatowski o wyborach prezydenckich na Ukrainie: Ludzie będą głosowali na postać telewizyjną

Broniatowski o wyborach prezydenckich na Ukrainie: Ludzie będą głosowali na postać telewizyjną

„Ukraińcom nie powinno być do śmiechu” – mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM – w przededniu wyborów prezydenckich na Ukrainie – redaktor naczelny POLITICO, współzałożyciel ukraińskiej telewizji informacyjnej Espreso TV Michał Broniatowski. Gość Marcina Zaborskiego – komentując, że w sondażach prowadzi komik telewizyjny Wołodymyr Zełenski – podkreśla: „Poza tym, że to jest komik i człowiek, który do tej pory nie miał z polityką nic wspólnego – poza tym, że finansują go politycy, to tak naprawdę on się w ogóle publicznie nie pokazuje”. Broniatowski stwierdza: „Zełenski to ktoś w rodzaju Dyzmy. Skutek jest taki, że ludzie w niedziele będą głosowali na postać telewizyjną”.

Zełenski na pewno wejdzie do drugiej rundy. (…) O drugie miejsce do finału ubiegają się starzy wyjadacze: oligarcha, prezydent obecny Petro Poroszenko i wieloletnia polityczka (Julia Tymoszenko – przyp. red.) – podkreśla Broniatowski. I dodaje: Za Zełenskim stoi konkretna osoba, czyli Ihor Kołomojski – jeden z najbogatszych oligarchów na Ukrainie, człowiek, któremu Ukraina zawdzięcza to, że nie została 5 lat temu najechana przez Rosję.

Redaktor naczelny POLITICO stwierdza: Ukraina 5 lat temu wydobyła się od zależności od Rosji, ale zastała kraj kontrolowany przez oligarchów. To był dobrze zorganizowany system kapitalizmu oligarchicznego. Rozbić coś takiego jest bardzo ciężko.

170
-
Rates : 0
Related videos

Comments are closed.