Czy Rafał Trzaskowski odchodzi z polityki? Neumann o „Nowej Solidarności”

Czy Rafał Trzaskowski odchodzi z polityki? Neumann o "Nowej Solidarności"

Sławomir Neumann był gościem Andrzeja Gajcego w programie "OnetOpinie".

Poseł przyznał niedawno, że jest gotów ponownie kandydować na funkcję szefa klubu Koalicji Obywatelskiej: – Przez cztery lata doświadczyłem, że jest to trudna robota. W Platformie idą zmiany. Szukamy nowych pomysłów i nowej organizacji. Zwróciło się do mnie wiele osób z klubu, żebym rozważył start – powiedział poseł rozmowie z Andrzejem Gajcym.

Neumann szefował klubowi najpierw PO, a później PO-KO w poprzedniej kadencji parlamentarnej. Ustąpił na początku października zeszłego roku po tym, jak TVP Info opublikowała nagranie jego rozmowy z lokalnymi działaczami partii z Tczewa, która odbyła się pod koniec 2017 r. w Gdańsku.

Wypowiedział się na temat ruchu Rafała Trzaskowskiego Nowa Solidarność. – Z tego, co mówił Rafał Trzaskowski, to będzie ruch, który skupia ludzi do poszczególnych obywatelskich akcji. Ma to być bardzo luźna struktura ludzi, którzy chcą swoją aktywnością raz na jakiś czas robić coś, co będzie wyrazem ich obywatelskiej troski czy zaangażowania – tłumaczył Neumann. – Trzaskowski wyraźnie mówi, że ten ruch nie ma być uczestnikiem wyborów. Wierzę mu, bo jest wiceszefem PO i nie ma powodów, żeby budować coś politycznego obok – powiedział.

#PO #Trzaskowski #Neumann

Subskrybuj kanał:
https://www.youtube.com/user/onetnews?sub_confirmation=1

Facebook Onet Wiadomości: https://www.facebook.com/OnetWiadomosci/

Aby śledzić więcej informacji, zapraszamy: www.onet.pl

Comments are closed.