”ETHOS” – AKTOR WOODY HARRELSON UJAWNIA SPISEK ELIT PRZECIWKO LUDZKOŚCI.

Ethos , to mocny film dokumentalny, którego gospodarzem jest zjawiskowy aktor Woody Harrelson, któremu uznanie przyniosła kreacja Mickeya Knoxa, psychopatycznego mordercę przemierzającego wraz z ukochaną amerykańskie Południe i stającego się bohaterem telewizyjnych newsów w dramacie kryminalnym Olivera Stone’a Urodzeni mordercy (Natural Born Killers, 1994) wg scenariusza Quentina Tarantino. Film wzbudził burzę medialną, a reżysera oskarżano o gloryfikację morderstwa. Głosy sprzeciwu i bojkoty przyczyniły się wyłącznie do wzrostu popularności filmu i odtwórcy głównej roli.

Na ekranie często grywał postacie niedocenianych i lekceważonych bohaterów. Za rolę wydawcy pornograficznych czasopism Larry’ego Flynta w biograficznym filmie Miloša Formana Skandalista Larry Flynt (The People vs. Larry Flynt, 1996) zdobył nominację do Złotego Globu i Oscara 1997 dla najlepszego aktora pierwszoplanowego.

FIlm którego narratorem jest Woody to forma swoistego śledztwa, które punktuje wady systemów i mechanizmów których żyjemy.

Dzięki oszałamiającej głębi badań i szerokiej analizie, ten film zagłębia się w powiązane ze sobą światy polityki, międzynarodowych korporacji i mediów, które działają przeciwko naszemu środowisku i wspólnemu dobru.

Większość z nas w pewnym momencie zastanawiała się, jak doszliśmy do sytuacji, w której gloryfikuje się demokrację jako fundament pod równe społeczeństwo, podczas gdy dookoła widzimy tylko polityczną niesprawiedliwość i korupcję.

Politycy otwarcie oszukują opinię publiczną przy wsparciu dużych korporacji i mediów głównego nurtu. Trwają wojny, środowisko naturalne jest niszczone, a nierówności społeczne rosną.

Film obnaża źródło mechanizmów instytucjonalnych, które wyraźnie antydemokratyczne, oraz sprzeczne z wartościami, które powinny nas łączyć.

”Ethos” otwiera puszkę Pandory, która ma swoje korzenie na skrzyżowaniu dróg, gdzie kapitalizm spotyka się z demokracją, a elity władzy stawiają zysk ponad ludźmi. Film oferuje rozwiązanie, dzięki któremu ty – widz – możesz odzyskać kontrolę nad tym co się dzieje w twoim własnym otoczeniu.

Dokument ten bada wady naszych systemów oraz mechanizmy, które działają na szkodę demokracji i środowiska naturalnego. Od konfliktu interesów w polityce i nieuregulowanej władzy korporacyjnej, do mediów informacyjnych, które służą interesom potężnych elit.

”Ethos” bada systemy, które prowadzą nas do nadmiernej konsumpcji i działań wojennych. Zbyt często media celebrują te aspekty naszego społeczeństwa, jednocześnie ignorując lub wyśmiewając postępowe myślenie i idee. Wiele aspektów sposobu funkcjonowania naszych systemów niemalże gwarantuje naszą destrukcję jako społeczeństwa i o tym właśnie jest ten film.

Złamane społeczeństwa, bieda, nierówności, zanieczyszczenie środowiska, działania wojenne. Czy jest coś z natury złego w rasie ludzkiej?https://www.youtube.com/embed/-pWGON37M8g?feature=oembedW FILMIE MOŻNA WŁĄCZYĆ NAPISY PL.

(Visited 1078 times, 1 visits today)
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4.5]
<!-- /wp:i

About The Author

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejdź do paska narzędzi