GRA edukacyjna: Mój Rówieśnik. Losy obywateli polskich w czasie II wojny światowej [INSTRUKCJA]

GRA edukacyjna: Mój Rówieśnik. Losy obywateli polskich w czasie II wojny światowej [INSTRUKCJA]

▶ Poznaj piętnaście młodych postaci i ich poruszające okupacyjne historie… ➡Dzieciństwo i młodość powinny być czasem niewinności, beztroski i rozwoju. Wojna to jednak w brutalny sposób odbiera, bez wyjątku, nie oglądając się na pochodzenie czy status społeczny ❗

🎲 Gra edukacyjna „ Mój Rówieśnik” przeznaczona jest główne dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej. Z jej pomocą można przeprowadzić zajęcia poświęcone wojnie i okupacji w szerokim kontekście – od okresu II Rzeczypospolitej do powojennych lat czterdziestych. Liczne wątki faktograficzne zostały ujęte w historię kilkunastu postaci w wieku zbliżonym do odbiorców.

📒 Materiał ma charakter autorskiej gry stanowiskowej. Może być punktem wyjścia do omawiania tej tematyki na lekcjach historii, a także wielu działań projektowych.

📺 ZOBACZ FILM instruktażowy, który pokazuje jak korzystać z tej gry edukacyjnej IPN❗

📢 „ Mój Rówieśnik” dystrybuowany jest poprzez szkolenia dla nauczycieli organizowane przez Oddziałowe Biura Edukacji Narodowej IPN w całej Polsce.

ℹ WIĘCEJ👉 https://bit.ly/2H61VCq

🔔 SUBSKRYBUJ nasz kanał i bądź zawsze na bieżąco 👉 https://bit.ly/30XgzUe

#GraEdukacyjna #IIWŚ #historiaPolski #NiemieckaOkupacja #NiemieckieZbrodnie #nauczanie #IPNtv #edukacja #MateriałEdukacyjny #szkoła #gra #pamiętamy

Related videos

Comments are closed.