Iga Świątek gra jak mężczyzna? Psycholog: chciałabym, żeby kobieta grała jak kobieta

Iga Świątek gra jak mężczyzna? Psycholog: chciałabym, żeby kobieta grała jak kobieta

Gościem Renaty Kim w programie "Onet Opinie" była Daria Abramowicz, psycholog sportowa, która współpracuje z Igą Świątek. Tematem rozmowy była tenisowa kariera polskiej gwiazdy. Czy nasza zawodniczka poradzi sobie z rolą mistrzyni? – Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Pokażą to kolejne miesiące – powiedziała psycholog.

Jak mówią specjaliści, nadchodzące Australian Open ma być testem dla Igi Świątek. Prowadząca pytała, czy Iga Świątek udźwignie tę presję. – Trudno jest mówić o tym, że kolejny turniej jest testem, czy ktoś sobie z tym poradził czy nie. Iga ma całą karierę, by budować swoją karierę – mówi Abramowicz.

Rozmowa dotyczyła także tego, jak wygląda praca psychologa ze sportowcem. – Moim zadaniem oprócz dawania narzędzi takich jak np. techniki relaksacyjne, jest zwiększanie świadomości. Bez wiedzy, kiedy i jak z tych narzędzi korzystać, będą one bezużyteczne – stwierdza psycholog.

Jaką osobą jest Iga Świątek? – Tak jak na korcie potrafi być siłą natury i grać w takim stylu, w jakim państwo widziała, tak czasami ma w sobie sporo spokoju – wyznała Daria Abramowicz.

#IgaŚwiątek #tenis #rolandgarros

Subskrybuj kanał:
https://www.youtube.com/user/onetnews?sub_confirmation=1

Facebook Onet Wiadomości: https://www.facebook.com/OnetWiadomosci/

Aby śledzić więcej informacji, zapraszamy: www.onet.pl

Comments are closed.