„Korekty ciąg dalszy”❓– czyli cd. polemiki z publikacją „Dalej jest noc…” – briefing prasowy IPN

„Korekty ciąg dalszy”❓– czyli cd. polemiki z publikacją „Dalej jest noc…” – briefing prasowy IPN

📣 Nie milkną echa publikacji z 2018 r. „Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski” (t. 1-2) Barbary Engelking i Jana Grabowskiego, a relacje polsko-żydowskie w czasach wojny i okupacji są wciąż przedmiotem licznych polemik i manipulacji ❗
📚 W odpowiedzi na oskarżenia ww. autorów o liczny współudział Polaków w Holokauście Instytut Pamięci Narodowej od lat przedstawia rzetelne materiały oparte na źródłach i osadzone we właściwym kontekście historycznym.

📖 Bezpośrednią reakcją na „Dalej jest noc…” była gruntowna recenzja tej książki autorstwa dr. Tomasza Domańskiego z kieleckiej Delegatury IPN pod znamiennym tytułem „Korekta obrazu? Refleksje źródłoznawcze wokół książki Dalej jest noc” [do pobrania 👉 https://bit.ly/32qorhq ].

📺 14 września o godz. 12 w nowej siedzibie IPN przy ul Postępu 18 zaprezentowaliśmy naszą najnowszą publikację „Korekty ciąg dalszy”, która jest kontynuacją dociekań dr. Domańskiego w obszarze analizy i interpretacji źródeł archiwalnych zaprezentowanych w „Dalej jest noc”.

📥 Nowość IPN do pobrania w pdf 👉 https://bit.ly/2RrFyJD

▶ W tej replice odnajdujemy przykłady nadinterpretacji (także w obszarze komentowania istniejącej literatury), zafałszowań czy braku krytycznego podejścia do materii źródłowej i budowania na tej podstawie kolejnych mitów i nieuprawnionych tez. Nowe ustalenia dr. Domańskiego potwierdzają i ugruntowują końcowe spostrzeżenia zawarte w Korekcie obrazu?: „Wiele z wymienianych zjawisk i zdarzeń powinno zostać opisanych od nowa z uwzględnieniem realiów okupacyjnych i rzetelnej analizy źródeł”.

ℹ Więcej 👉 https://bit.ly/2FBbsR2

🔔 SUBSKRYBUJ nasz kanał i bądź zawsze na bieżąco 👉 https://bit.ly/30XgzUe

#NiemieckieZbrodnie #ZagładaŻydów #IIWŚ #DalejJestNoc #JanGrabowski #KorektaObrazu #polemika #IPN #PrawdaHistoryczna

Related videos

Comments are closed.