Koronawirus. Selekcja pacjentów w szpitalu? Karczewski: globalnie ilość łóżek jest wystarczająca

Koronawirus. Selekcja pacjentów w szpitalu? Karczewski: globalnie ilość łóżek jest wystarczająca

Stanisław Karczewski, senator PiS, był gościem Andrzeja Stankiewicza w programie "Onet Opinie". Rozmowa dotyczyła rekordowych statystyk dot. zakażeń koronawirusem oraz dramatyczną sytuacją epidemiczną w Polsce. Polityk pytany był m.in. o to, kiedy obecne statystyki zaczną spadać. – Bardzo trudno jest przewidzieć. Jeżeli ten ten hamulec, o którym mówił minister Niedzielski, zostanie przez nas wszystkich solidnie zaciągnięty, to w przeciągu dwóch tygodni możemy czekać na efekt – stwierdził Karczewski.

Prowadzący w rozmowie postawił tezę, że rząd za szybko uwierzył w koniec pandemii koronawirusa w Polsce i obostrzenia zostały zbyt szybko zniesione. – Nikt z nas nie uwierzył w koniec pandemii(…) Wtedy krzywa zachorowań wypłaszczała się i te obostrzenia trzeba było znieść – powiedział senator PiS.

W dalszej części rozmowy poruszony został temat przygotowań rządu do drugiej fali COVID-19 w Polsce. – Nie można w tak bardzo krótkim czasie uruchomić tak bardzo sprawnie działającej platformy do nauczania zdalnego w szkołach – powiedział Stanisław Karczewski. – Globalnie ilość łóżek jest wystarczająca – stwierdził także w odniesieniu do doniesień, że w szpitalu w Krakowie dokonywana jest selekcja pacjentów.

#koronawirus #koronawiruswPolsce #COVID19

Subskrybuj kanał:
https://www.youtube.com/user/onetnews?sub_confirmation=1

Facebook Onet Wiadomości: https://www.facebook.com/OnetWiadomosci/

Aby śledzić więcej informacji, zapraszamy: www.onet.pl

Comments are closed.