Księga aresztowanych, internowanych i deportowanych z Górnego Śląska do ZSRR w 1945 roku [DYSKUSJA]

Księga aresztowanych, internowanych i deportowanych z Górnego Śląska do ZSRR w 1945 roku [DYSKUSJA]

▶ Poznaj losy mieszkańców Górnego Śląska aresztowanych wywiezionych do ZSRR w 1945 roku. Dlaczego Sowieci przeprowadzili masowe deportacje ❓ Jak wielu spośród wywiezionych nigdy nie wróciło z „nieludzkiej ziemi” ❓ 20 stycznia o 15.00 obejrzyj naszą dyskusję i dowiedz się!

👥 Udział wezmą:
• dr Dariusz Węgrzyn – autor
• dr. hab. Adam Dziurok
🎤 Prowadzenie: dr Andrzej Sznajder

📘 Więcej o książce: https://bit.ly/3tCNOuH
🛒 Kup online: https://bit.ly/3FFrrHl

ℹ️ Publikacja zawiera 46 200 biogramów mieszkańców Górnego Śląska internowanych, aresztowanych i deportowanych do pracy przymusowej w ZSRR w 1945 roku. Każdy z nich został opracowany na podstawie dokumentów proweniencji polskiej, niemieckiej, rosyjskiej, oraz relacji świadków. Książka jest jednym z nielicznych przykładów upamiętnienia imiennego dużej akcji deportacyjnej okresu II wojny światowej. Zawiera personalia i krótkie biogramy około 95% wszystkich deportowanych do ZSRR Górnoślązaków, którzy w okresie od lutego do kwietnia 1945 roku trafili do łagrów w ZSRR i pracowali tam przymusowo nawet do końca 1949 roku.

#GórnyŚląsk #deportacje #łagry #TragediaGórnośląska #Polska1945 #KomunistyczneZbrodnie #ArmiaCzerwona #komunizm #PRL #edukacja #PrzystanekHistoria #IPNtv

(Visited 5 times, 1 visits today)
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
<!-- /wp:i

About The Author

You might be interested in

Przejdź do paska narzędzi