“Ostry cień mgły” – film Janusza Schwertnera

"Ostry cień mgły" – film Janusza Schwertnera

24 godziny z ratownikami medycznymi pozwalają zrozumieć, dlaczego polski system ochrony zdrowia nie radzi sobie w czasie pandemii. W Polsce w ubiegłym roku zanotowano najwięcej zgonów od czasu II wojny światowej. Znaleźliśmy się także w czołówce państw pod względem tzw. nadliczbowych zgonów. Zobacz opowieść o tym, jak bardzo rzeczywistość różni się od uprawianej przez władzę i prorządowe media propagandy sukcesu. Premiera filmu Janusza Schwertnera w poniedziałek 8 lutego o godz. 10:00 na stronie głównej Onetu.

"Nie pytają cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły" – to fragment piosenki, jaką w maju 2020 r. w ramach akcji #Hot16Challenge nagrał Andrzej Duda. Prezydent odwoływał się do pracy medyków, którzy w czasie pandemii znaleźli się na pierwszej linii frontu. W swoim nowym filmie Janusz Schwertner postanowił sprawdzić, jak wygląda ta walka.

Film "Ostry cień mgły" to reporterski zapis 24-godzinnego dyżuru pełnionego przez dwójkę ratowników medycznych z warszawskiego Mokotowa: Zuzę Stepnowską i Michała Drożdża. Dziennikarz Onetu towarzyszył im przez całą dobę, przyglądając się ich pracy w warunkach szalejącej pandemii.

(Visited 872 times, 1 visits today)
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
<!-- /wp:i

About The Author

You might be interested in

Przejdź do paska narzędzi