USA mianowały go tytułem bohatera na rzecz walki z handlem ludźmi [Efekt domina]

USA mianowały go tytułem bohatera na rzecz walki z handlem ludźmi [Efekt domina]

Oglądaj "Efekt Domina" w Playerze: https://player.pl/playerplus/programy-online/efekt-domina-odcinki,1991/odcinek-4,S07E04,168630
Subskrybuj: http://www.youtube.com/user/tvnpl?sub_confirmation=1
#EfektDomina#DominikaKulczyk#KulczykFoundation
Senegal to kraj położony w zachodniej Afryce, w którym 95% mieszkańców wyznaje islam. Powszechną praktyką w tym państwie jest wysyłanie dzieci do szkół religijnych zwanych daaras. Tam, pod opieką marabutów (nauczycieli), uczą się Koranu. Niestety, nie we wszystkich placówkach panują warunki odpowiednie do kształcenia się i rozwoju. Bardzo wiele daaras nie funkcjonuje legalnie, a uczęszczający do nich uczniowie (często pochodzący z wyjątkowo biednych rodzin), zmuszani są do żebrania i niewolniczej pracy dla swoich „nauczycieli”. Ich codziennością jest bicie, poniżanie i wyzysk. Często uciekają i trafiają na ulice, ponieważ nie udaje im się zebrać dziennej sumy, której wymagają od nich marabuci.

Są organizacje, którym los bezdomnych, samotnych i pokrzywdzonych dzieci nie jest obojętny. Taką instytucją jest Maison de la Gare. To miejsce, w którym chłopcy mogą odpocząć, umyć się, zrobić pranie, pobawić się, a nawet nauczyć obsługi komputera. Zostało ono założony przez Issę Kouyate. Mężczyzna pomaga dzieciom od 12 lat. W tym odcinku „Efektu Domina” razem z Dominiką Kulczyk będzie szukać on chłopców, którzy nie zebrawszy odpowiedniej sumy dla marabuta, zmuszeni są do spania na ulicach senegalskiego miasta Saint-Louis.

Related videos

Comments are closed.