Wojna koalicyjna – ciągłość władzy (wrzesień 1939), cykl O podmiotowość… [dyskusja online]

Wojna koalicyjna – ciągłość władzy (wrzesień 1939), cykl O podmiotowość… [dyskusja online]

Czy po uderzeniu Niemiec na Polskę państwo polskie przestało istnieć? Jak na niemiecką i sowiecką agresję zareagowali nasi sojusznicy? Jak przebiegała ewakuacja władz, wojska i rezerw złota do Francji?

12 października o 13.00 oglądaj naszą dyskusję online i dowiedz się!
Gościem prof. Mariusza Wołosa będzie prof. Małgorzata Gmurczyk-Wrońska

Subskrybuj IPNtv i bądź na bieżąco: https://www.youtube.com/user/ipntvpl

O cyklu:
II wojna światowa i okupacja nie przerwały prawnej ciągłości II Rzeczypospolitej i legalności jej władz. Rządowi na uchodźstwie podlegały struktury Polskiego Państwa Podziemnego oraz placówki dyplomatyczne na całym świecie. Wszystkie instytucje państwowe nie tylko wykonywały swoje tradycyjne obowiązki, lecz także mierzyły się z wyzwaniami czasu wojny: opieką nad uchodźcami cywilnymi i deportowanymi żołnierzami, rekrutacją do nowych formacji wojskowych, utrzymywaniem łączności z obywatelami, którzy znaleźli się pod okupacją, wreszcie – walką o miejsce Polski w obozie alianckim oraz w powojennej rzeczywistości.
O sprawie polskiej w czasie II wojny światowej rozmawiamy w ramach cyklu, który prowadzi prof. Mariusz Wołos – historyk i sowietolog.

🔔 SUBSKRYBUJ nasz kanał i bądź zawsze na bieżąco 👉 https://bit.ly/30XgzUe

#Wrzesien1939 #WładysławRaczkiewicz #WładysławSikorski #EmigracjaNiepodległościowa #RządNaUchodźstwie #sanacja #IIWojnaŚwiatowa #RibbentropMołotow #NiemieckieZbrodnie #SowieckieZbrodnie #IPNtv #PrzystanekHistoria

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
(Visited 2 times, 1 visits today)
<!-- /wp:i

About The Author

You might be interested in

Przejdź do paska narzędzi