Żyjące w skrajnym ubóstwie dzieci Romskie opowiedziały o najlepszych wspomnieniach [Efekt domina[

Żyjące w skrajnym ubóstwie dzieci Romskie opowiedziały o najlepszych wspomnieniach [Efekt domina[

Oglądaj "Efekt Domina" w Playerze: https://player.pl/playerplus/programy-online/efekt-domina-odcinki,1991/odcinek-5,S07E05,168631
Subskrybuj: http://www.youtube.com/user/tvnpl?sub_confirmation=1
#EfektDomina#DominikaKulczyk#KulczykFoundation
Wykluczenie i dyskryminacja ze względu na odmienność nie jest problemem jedynie odległych krajów. Jest on obecny również w Europie. Romowie są największą z grup etnicznych na naszym kontynencie. Według różnych szacunków, stanowią oni od 3 do ponad 10 proc. mieszkańców Rumunii. W tym odcinku „Efektu Domina” razem z Dominiką Kulczyk trafimy do jednej z najuboższych dzielnic europejskich stolic – Ferentari w Bukareszcie. Zamieszkujący ją Romowie żyją w bardzo trudnych warunkach materialnych. Panuje tam bieda, przestępczość i narkomania. Mieszkańcy Ferentari nie mogą wyrwać się z błędnego koła ubóstwa i dyskryminacji. Cierpią na tym przede wszystkim ich dzieci, dla których normalne, beztroskie dzieciństwo to jedynie marzenie.

Organizacja Policy Center for Roma and Minorities (PCRM) działa w Ferentari, wspierając przede wszystkim romskie kobiety i dzieci. Wspólnie z Dominiką Kulczyk spotkamy osoby, którym pomogła PCRM. Walczy ona o wyrównanie szans dla dzieci z romskiej społeczności, tak aby w przyszłości stały się one pełnoprawnymi, świadomymi i aktywnymi obywatelami Rumunii.

Related videos

Comments are closed.